Kirjutasin Veebimajutuse blogisse hetke kuumimast teemast ehk majandusaasta aruande esitamisest.
Käes on jälle viimased nädalad, millal enamus mikroettevõtjaid näeb vaeva oma majandusaasta aruande esitamisega, sest juuni lõpus kukub tähtaeg. Kuidas seda teha nii, et järgmine kord ei peaks jälle ohtralt närvirakke kulutama?
Alustame sellest, kes üldse on mikroettevõtja?
Selleks loetakse järgmistele tingimustele vastavat ettevõtjat, kelle aruandekuupäeva näitajatest kaks ei ületa järgmisi näitajaid:
- varad kokku kuni 450 000 eurot
- müügitulu kuni 900 000 eurot
- töötajate arv kuni 10 inimest.
Mikroettevõtja aastaaruanne sisaldab ainult kahte asja: bilanssi ja kasumiaruannet. See ei sisalda rahavoogude aruannet omakapitali muutuste aruannet ning tegevusaruannet.
Seega on mikroettevõtja aruanne lihtsustatud ja lühike, sest eeldatakse, et selle kasutajate ring on väike ja infovajadus piiratud.
Miks on ettevõtte majandusaasta aruanne oluline?
Tihtilugu peetakse majandusaasta aruannet tüütuks kohustuseks. Tegelikult on see hea viis vaatamaks tagasi, kuidas on möödunud aastal ettevõttel läinud.
Lisaks on aruanne ka heaks visiitkaardiks sinu (võimalikele) äripartneritele ja töötajatele. Aruanne annab täpse ja usaldusväärse ülevaate ettevõtte möödunud aasta finantsolukorrast ja majandustegevusest, mis laseb paremini hinnata ettevõtte jätkusuutlikkust, maksevõimet ja ka tulevikuväljavaateid.